Menü
SEPETİM

Biyoteknik Nitrofur 50 ML (mikofish)- Mantar, Dış Parazit

Biyoteknik Nitrofur 50 ML (mikofish)- Mantar, Dış Parazit Akvaryum Malzemeleri
Yeni
Biyoteknik Nitrofur 50 ML (mikofish)- Mantar, Dış Parazit

35,00TL
Vergiler Hariç: 35,00TL
  • Stok: Stokta var
  • Model: 1435
0 Adet Satıldı
123 Defa Görüntülendi

Biyoteknik Nitrofur 50 ML
Akvaryum Balıkları İçin Deri Losyonu

Kullanım Sahası: Mikofish bileşimindeki Nitrofurazon gram-pozitif ve gram-negatif bakterilere tesirlidir. Mantarlara ve büyük virüslere de etkilidir. Tesiri daha çok bakteriastatiktir.

»Bakteriyel Deri ve Yüzgeç Çürümesi(frunclosis): Bu hastalık tablosu Aeromonas ve Pseudomonas gibi gram-negatif Bakteriler ve vibrio'lar tarafından meydana getirilir. Bu mikroplar her türlü suda bulunabilir. Balığın derisi üzerine yerleşirler, kötü koşullarda özellikle nakliyat sırasında ortaya çıkar. Genç balıklarda ani ölümlere yol açar yetişkin balıklarda akut septisemi ile seyreder. Hastalık uzun sürerse bakterilerin yerleştiği deride çürüme görülür. Derideki çürüme ile birlikte yüzgeçlerde de erime, derideki lezyonlarla birlikte iç organlarda kanama olur.

»Columnaris Hastalığı: Bu hastalığın etkeni gram-negatif bir bakteri olan Flexibacter Columnaristir. Akvaryum suyunun 15 Co'ın altında oluşu ve deride nakliyat esnasındaki çarpmalardan meydana gelen yaralar (trauma) sonucunda hastalık meydana gelir. Balığın ağzının üst kısmında beyaz alanların görülmesi ile anlaşılır. Benzer lekeler vücudun diğer bölgelerinde de görülebilir. Erken teşhis edilerek Mikofish kullanılması hastalığı yok eder.

»Mantar Hastalıkları: Balığın üzerinde pamuğumsu görünüş meydana getirmesiyle tanınan bu hastalığın etkenleri Saprolegnia, Achyla, Aphanomyces, Branchiomyces, Ichthyophonus ve Pythium gibi mantarlardır. Ölü veya yaralı balıklar üzerinde üreyip hastalıkları yaparlar. Mikofish akvaryum balıklarının yaralarını hızla iyileştirir ve mantar hastalıklarını tedavi eder.

Kullanım Şekli ve Dozu: 20 litre akvaryum suyuna 5 cc (yarım kapak) Mikofish hesaplanarak konulur. 3-4 gün tedaviye devam edilir. Hastalık ilerlemişse 20 litre akvaryum suyuna 10 cc (takriben 1 kapak) Mikofish hesaplanarak kullanılabili

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi