Menü
SEPETİM

Aquanix ClearWater - Berraklaştırıcı

Aquanix ClearWater - Berraklaştırıcı Katkılar ve İlaçlar
Aquanix ClearWater - Berraklaştırıcı

59,00TL
Vergiler Hariç: 50,00TL
  • Stok: Stokta var
  • Model: 0191
4 Adet Satıldı
651 Defa Görüntülendi
Aquanix ClearWater
Berraklaştırıcı ve su düzenleyici bir üründür.
Siyano-Amonyak-Nitrit-Nit-rat ve Organik atıkları giderir.
TUZLU SU / TATLI SU KULLANIMI İÇİN
ClearWater içeriğinde yüksek saflıkta zeolitler ve kil mineralleri bulunan, filtre medyası gibi etkili sonuç veren bir üründür.
ClearWater tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında kullanılabilinir. ClearWater akvaryum bitkileri, mercanlar ve canlılar için zararlı değildir. ClearWater akvaryumunuza eklendikten sonra, toksin gibi zehirli maddeleri, artık besinleri kendi bünyesine bağlayarak, filtre yardımı ile akvaryumunuzdan atılmasına yardımcı olur.
ClearWater uygulandıktan sonra meydana gelen bulanıklık normaldir. Bulanıklık ClearWater’ın net etkisini gösterir. Bulanıklık oranı ve süresi kötü su parametreleri ile orantılıdır. Daha iyi su parametreleri olan tanklarda oranı az olur ve kısa sürede durulur. Yavaş yavaş su yine beraklaşır ve genellikle uygulamadan bir süre sonra kristal berraklığında olur.
KULLANIM TALİMATI
ClearWater akvaryum suyu ile birlikte karışım haline getirilip zenginleştirilerek, akvaryumunuza akıntılı bir bölgeden yavaşça eklenmelidir. Karışımın hazırlandıktan hemen sonra kullanılması gerekmektedir.
ClearWater 100 litre suya 1 çay kaşığı oranında kullanılmalıdır. Sorunsuz bir akvaryumda haftada 1 defa uygulanması önerilir. Sorunlu akvaryumlarda ise, doz 3 katına kadar artırılabilinir. ClearWater tuzlu su akvaryumlarında görülen siyanobakterilere karşı etkilidir. Siyanobakteri sorunu olan akvaryumlarda düzenli vakumlama yapılması ve dozun üç kat fazla kullanılması yardımcı olacaktır.
Amonyum / amonyak sorunu olan akvaryumlarda ise doz aralığı 1-2 güne kısaltılmalıdır. ClearWater toksik olmayan bir üründür bu nedenle daha yüksek bir doz zararlı değildir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi